<h1 class='header-inherit'>Menedżer ds. sprzedaży</h1>

Menedżer ds. sprzedaży i kluczowych klientów

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
  • osób pragnących rozwinąć swoje kompetencje w zakresie sprzedaży
  • osób pracujących w dziale sprzedaży
  • osób aspirujących na stanowiska kierownicze działów sprzedażowo-marketingowych, działach obsługi klienta i działu zakupów
  • osób zainteresowanych pogłębioną wiedzą na temat relacji sprzedażowych B2B i B2C
  • pracowników działów Key Account Manager (Menedżer ds. Kluczowych Klientów)

Cele studiów podyplomowych:

• wykształcenie umiejętności zarządzania marketingowego i zarządzania marketingiem w przedsiębiorstwie
  • wykształcenie umiejętności pozyskiwania informacji o rynku i relacjach biznesowych oraz otoczeniu
  • wykształcenie umiejętności identyfikowania i rozwiązywania problemu sprzedażowego
  • przekazanie wiedzy na temat technik sprzedaży
  • zbudowanie umiejętności efektywnego komunikowania się
  • rozwój umiejętności w zakresie wykorzystania systemów CRM w relacjach handlowych

Metody prowadzenia zajęć:

• zajęcia warsztatowo-treningowe
  • ćwiczenia indywidualne i zespołowe
  • wykład interaktywny
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case stady
  • burza mózgów i dyskusja
  • spotkania z praktykami

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Podstawy mikro- i makroekonomii
  • Podstawy przedsiębiorczości
  • Marketing
  • Zarządzanie marketingiem
  • Zachowania konsumenta na rynku
  • Zarządzanie sprzedażą w przedsiębiorstwie o orientacji marketingowej

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Badania marketingowe
  • Segmentacja rynku i jej strategie
  • Pozycjonowanie produktu na rynku
  • Struktura sektora konkurencyjnego i strategie konkurencji
  • Techniki komunikacji i negocjacji
  • Techniki sprzedaży
  • Savoir-vivre w kontakcie z klientem
  • Standardy profesjonalnej rozmowy przez telefon
  • Prawne uwarunkowania relacji z klientem
  • Relacje w teorii zachowań konsumenta
  • Zarządzanie relacjami z kluczowym klientem
  • Systemy CRM

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”