<h1 class='header-inherit'>Handel zagraniczny</h1>

Handel zagraniczny w procesie zdobywania rynków zbytu

Studia podyplomowe są skierowane do:

• wszystkich osób, które mają ukończone studia wyższe na poziomie licencjackim i/lub magisterskim.
  • osób pragnących podjąć pracę w przedsiębiorstwach zagranicznych
  • osób prowadzących własną dzialalność gospodarczą poza terenami RP.
  • osób pracujących w działach handlowych w działach eksportu w działach sprzedaży
  • osób aspirujących na stanowiska kierownicze działów handlowych, działów obsługi klientów zagranicznych
  • osób zainteresowanych pogłębioną wiedzą na temat relacji sprzedażowych B2B i B2C
  • pracowników działów związanych z rozwojem strategii sprzedażowych

Cele studiów podyplomowych:

• wykształcenie umiejętności prowadzenia transakcji międzynarodowych
  • wykształcenie umiejętności pozyskiwania informacji o rynku i otoczeniu przedsiębiorstw
  • przedstawienie form umiędzynarodowienia przedsiębiorstw
  • przekazanie zasad wchodzenia na rynki międzynarodowe
  • rozwój umiejętności definiowania nowych rynków zbytu zagranicznych.

Metody prowadzenia zajęć:

• zajęcia warsztatowo-treningowe
  • ćwiczenia indywidualne i zespołowe z wykorzystaniem komputerów
  • wykład interaktywny
  • aktywizacja zespołów zadaniowych
  • case study
  • burza mózgów i dyskusja

Program studiów:

Moduł kształcenia ogólnego

• Podstawy mikro- i makroekonomii
  • Marketing międzynarodowy
  • Elementy prawa handlowego
  • Strategie wejścia na rynki międzynarodowe
  • Segmentacja rynku zagranicznego
  • Zarządzanie dystrybucją międzynarodową
  • Narzędzia informatyczne w handlu zagranicznym

Moduł kształcenia specjalistycznego

• Zagraniczne rynki docelowe przedsiębiorstwa
  • Strategie produktu w handlu zagranicznym
  • Strategie cen w handlu zagranicznym
  • Strategie promocji w handlu zagranicznym
  • Zasady budowy strony internetowych w językach obcych
  • Bezpieczeństwo transakcji w handlu zagranicznym
  • Zarządzanie treścią stron internetowych
  • Zasady korespondencji handlowej
  • Negocjacje z partnerami zagranicznymi
  • Kontekst kulturowy w negocjacjach
  • Media społecznościowe
  • Ryzyko transakcji międzynarodowych

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym, przedsiębiorcy małych średnich i dużych firm z całego kraju i z zagranicy, praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów.

Wymagania jakie stawiamy przed naszymi wykładowcami to przede wszystkim wysokie standardy prowadzenia zajęć praktycznych, komunikacja ze słuchaczami, Instytutem i jego otoczeniem. Zajęcia przeprowadzane są w sposób nowoczesny i przystosowany do zmieniającej się rzeczywistości. Poprzez zajęcia praktyczne w grupach słuchacze mają możliwość współuczestniczenia w procesie przekazywania wiedzy  przez wykładowców w optymalny sposób i niezwykle angażujący wszystkich uczestników na każdej z naszych specjalności. Słuchacze mają prawo wymagać od naszej kadry przekazywania wiedzy praktycznej na najwyższym poziomie i w najlepszej formie. Naszym wspólnym celem wraz z wykładowcami jest rozwinięcie w słuchaczach umiejętności, poszerzenie swoich kompetencji oraz pobudzenia ich do samo rozwoju oraz rozwoju ich miejsc pracy, nie tylkow trakcie trwania zajęć ale także już po zakończeniu toku nauki.

Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych jest do Państwa dyspozycji nie tylko na zajęciach ale także poza nimi. Wspólnie organizujemy warsztaty, konferencje, szkolenia. Razem tworzymy Instytut.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z inymi.”