<h1 class='header-inherit'>Psychologia reklamy studia pedagogiczne</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 4 500 zł

Psychologia Reklamy

Celem studiów jest zdobycie przez słuchaczy szerokiej i praktycznej wiedzy z zakresu psychologii reklamy oraz rozwinięcie umiejętności jej zastosowania w sferze biznesu.

Słuchacze kierunku zbudują swój warsztat psychologa reklamy i nauczą się wspierać ludzi w kreowaniu pozytywnego odbioru. Trenowane umiejętności wspomogą również rozwój własny słuchaczy, pozwolą efektywniej planować czas, podejmować właściwe decyzje, radzić sobie ze stresem oraz skutecznie komunikować się w biznesie, edukacji i rynku reklamowym.

Słuchacze nabędą wiedzę, udoskonalą praktyczny warsztat, poznają szeroki wachlarz możliwości pracy w reklamie, w każdym otoczeniu/środowisku, narzędzia i metody do pracy w reklamie. Absolwenci nabędą wiedzę dotyczącą budowania relacji służącej osobistemu i zawodowemu rozwojowi klienta indywidualnego, nabędą wysokorozwinięte kompetencje interpersonalne, umiejętność wspierania zmian u klienta oraz podejścia do szeroko pojętego rynku marketingowego.

Adresaci:

Na studia zapraszamy osoby, które zajmują się zarządzaniem, marketingiem, podejmują trudne decyzje, często mają za zadanie przekonać innych do swojego wyboru,

Studia przeznaczone są także do menedżerów aktywnie działających w biznesie, których praca dotyka kontaktów z ludźmi-zarówno w aspekcie kierowania, jak i współpracy z nimi bez zależności służbowych. W studiach mogą uczestniczyć pracownicy handlu, usług, organizacji samorządowych oraz przedsiębiorstw, którzy zajmują się kreowaniem reklamy i działań promocyjnych, obsługą klienta.

Program jest adresowany również do młodych, mniej doświadczonych ludzi biznesu, którzy przez wzmocnienie swoich umiejętności z zakresu psychologii, chcą poprawić swoją pozycję na rynku pracy.

Studia skierowane są do wszystkich zainteresowanych pracą w szeroko pojętej branży reklamowej. Również do tych, którzy już pracują w reklamie i chcą doskonalić swoje umiejętności, a także pracowników działów marketingu zarówno małych firm, jak i dużych korporacji, dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą, pracowników agencji badawczych, domów mediowych, agencji public relation, firm eventowych itp.

O przyjęcie na studia mogą się ubiegać osoby, które mają dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich lub licencjackich. Od słuchaczy oczekuje się przede wszystkim aktywnego udziału w zajęciach studium. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program studiów:

• Wstęp do psychologii reklamy
  • Psychologia społeczna w reklamie
  • Wybrane problemy psychologii i motywacji
  • Komunikacja z odbiorca reklamy a biznesowy punkt widzenia
  • Tworzenie marki – poszukiwanie marek
  • Psychologia reklamy a zachowania konsumenckie
  • Jakościowe i ilościowe badania w reklamie
  • Brief jako podstawowe narzędzie komunikacji
  • Efektywność reklamy
  • Agencja reklamowa – tworzenie reklam
  • Sztuka sprzedaży
  • Promocje konsumenckie
  • Trening twórczości
  • Trening negocjacji
  • Dotarcie do konsumenta – nowe kanały
  • Zachowania konsumenckie w sieciach społecznych i Internecie
  • Marketing mobilny
  • Komunikacja psychologiczna reklamy
  • Interaktywna reklama internetowa
  • Planowanie mediów
  • Cele i wyzwania komunikacyjne dla marki
  • Wygląd konsumencki jako podstawa strategii

Czas trwania studiów  – 3 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.