<h1 class='header-inherit'>Psychologia Pracy i Zarządzanie Personelem</h1>
Czas trwania studiów:2 semestry

Psychologia Pracy i Zarządzanie Personelem

Celem studiów jest zdobycie przez słuchaczy szerokiej i praktycznej wiedzy z zakresu psychologii pracy oraz zarządzania personelem. Rozwinięcie tych dwóch umiejętności i ich zastosowania w sferze zarządzania zasobami ludzkimi, w zakresie diagnozowania problemów pojawiających się w procesie zarządzania personelem oraz prawidłowego podejścia do planowania, rekrutacji, selekcji pracowników. A także pracy z dokumentacja kadrowa i placowa.

Słuchacze kierunku zbudują swój warsztat i nauczą się wspierać ludzi w miejscu pracy lub zmianie pracy.

Głównym celem podyplomowych studiów jest przygotowanie słuchaczy do umiejętnego wykorzystywania procesu zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie.

Adresaci:

Na studia zapraszamy osoby, które zajmują się:

• zarządzaniem, marketingiem, finansami, sprzedażą, inwestowaniem, coachingiem, jak również reklamą, PR i HR
  • podejmują trudne decyzje, często mają za zadanie przekonać innych do swojego wyboru,
  • interesują się najnowszymi odkryciami psychologii oraz pracowników działów HR i inne osoby zainteresowane psychologia, osoby nastawione na wsparcie rozwoju zawodowego swojego i innych.

Studia przeznaczone są także do menedżerów aktywnie działających w biznesie, których praca dotyka kontaktów z ludźmi-zarówno w aspekcie kierowania, jak i współpracy z nimi bez zależności służbowych. W studiach mogą uczestniczyć pracownicy handlu, usług, organizacji samorządowych oraz przedsiębiorstw, którzy zajmują się zarządzaniem zespołami ludzkimi. Program jest adresowany również do młodych, mniej doświadczonych ludzi biznesu, którzy przez wzmocnienie swoich umiejętności z zakresu psychologii, chcą poprawić swoją pozycję na rynku pracy.

O przyjęcie na studium mogą się ubiegać osoby, które mają dyplom ukończenia studiów wyższych magisterskich lub licencjackich. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program studiów:

• Zarządzanie personelem
  • Rekrutacja pracowników
  • Psychologia pracy
  • Prawo pracy
  • Komunikacja i negocjacje
  • Zarządzanie czasem
  • Systemy oceniania pracowników
  • Koszty pracy i systemy wynagrodzeń
  • Wartościowanie pracy
  • Planowanie zatrudnienia
  • Analiza rynku pracy
  • Controlling
  • Szkolenia pracowników
  • Dokumentacja kadrowo-placowa

Metody pracy wykorzystywane w trakcie studiów:

• case study, projekty
  • „gorące krzesło”
  • testy, badania ankietowe
  • wykłady, dyskusje
  • ćwiczenia grupowe, quizy
  • treningi interpersonalne
  • sesje mentorskie
  • ćwiczenia w grupach

Czas trwania studiów  – 2 semestry (210h)

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.