<h1 class='header-inherit'>Administracja i zarządzanie publiczne</h1>
Czas trwania studiów:2 semestry
RekrutacjaBrak aktualnych promocji
PromocjaBrak aktualnych promocji

• Wypełnione podanie (możliwość pobrania poniżej ze strony) lub do pobrania w sekretariacie.
  • Wpisowe wynosi 200 zł. Wpisowe jest zwracane w przypadku gdy specjalność nie utworzy się.

Pobierz podanie

Wpisowe: 200 zł

Wpisowe jest zwracane w przypadku gdy specjalność nie utworzy się.

Studia podyplomowe Administracja i Zarządzanie Publiczne

Nowoczesna administracja publiczna to sfera, w której szczególną rolę odgrywają innowacje, pomysłowe rozwiązania i wysokie kwalifikacje. Z tego również powodu tendencje rynku pracy wskazują na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych w tej dziedzinie specjalistów. Dlatego Instytut Studiów Podyplomowych proponuje Ci studia podyplomowe na specjalności Administracja i Zarządzanie Publiczne. Mają one za zadanie przygotować przyszłe i obecne kadry urzędników służby publicznej do sprawnego funkcjonowania we współczesnej strukturze administracyjnej i świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli pragniesz realizować się w tym kierunku i podjąć pracę w obiecującym, przyszłościowym zawodzie, wybierz studia podyplomowe. Dzięki nam szybko i skutecznie zdobędziesz wszystkie potrzebne kwalifikacje i z łatwością rozpoczniesz karierę zawodową.

Studia kierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim, które pracują w administracji publicznej, jak również do osób pragnących związać swoją przyszłość zawodową z tą sferą.

Celem studiów podyplomowych jest przekazanie pełnego zestawu kwalifikacji i kompetencji potrzebnych do pracy w sektorze administracji publicznej - od najniższych stanowisk, do tych kierowniczych. Kadra Instytutu Studiów Podyplomowych składa się z czołowych wykładowców akademickich i doświadczonych specjalistów, którzy przygotują Cię do pełnienia zawodu w nowoczesnych strukturach administracji. Wraz z innowacyjnymi narzędziami i metodami pracy poznasz także pełną teorię organizacji administracji, zagadnienia dotyczące kształtowania przestrzeni społecznej i ekonomicznej państwa, oraz najnowsze rozwiązania w tym zakresie. Stawiamy szczególny nacisk na efektywne i szybkie nauczanie poprzez:

- wykłady interaktywne,
- zajęcia warsztatowo-treningowe,
- burze mózgów,
- case study,
- ćwiczenia indywidualne
- pracę w zespołach.

Studia podyplomowe na specjalności Administracja i Zarządzanie Publiczne wyposażą Cię w cenne kompetencje i kwalifikacje, które sprawią, że bez żadnych trudności podejmiesz pracę w olbrzymim sektorze administracji publicznej. Jako absolwent zostaniesz wyposażony w komplet wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych umożliwiających samodzielne pełnienie obowiązków zawodowych i świadczenie usług na wysokim, konkurencyjnym poziomie.

Podstawa prawna

Decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku.

Program studiów:

• Podstawy prawoznawstwa
• Podstawy makro i mikro ekonomii
• Podstawy prawa cywilnego, umowy w administracji
• Prawo ustrojowe administracji publicznej, organizacja i zadania
• Zarządzanie w administracji publicznej
• Prawo administracyjne materialne
• Procedury administracyjne
• Prawo finansów publicznych
• Polityka regionalna Polski i UE
• Prawo zamówień publicznych
• Prawo podatkowe
• Prawo pracy dla urzędników administracji publicznej
• Akty prawa miejscowego
• Pomoc publiczna
• Partnerstwo publiczno-prywatne i partnerstwo publiczno-społeczne

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.