<h1 class='header-inherit'>Zarządzanie Oświatą studia podyplomowe</h1>
Czas trwania studiów:2 semestry

Studia podyplomowe zarządzanie Oświatą

Studia na kierunku ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ przygotowują wykwalifikowaną kadrę kierowniczą oświaty do sprawnego zarządzania współczesną szkołą i innymi placówkami oświatowymi. Są okazją zdobycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do profesjonalnego kierowania instytucją oświatową we współpracy z gronem pedagogicznym, rodzicami oraz uczniami.

Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem (tytułem zawodowym magistra, inżyniera, licencjata bądź równorzędnym), które chcą uzupełnić i wzbogacić swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie nowoczesnej organizacji i kierownictwa w instytucjach oświatowych oraz dla tych osób, które ubiegają się o stanowisko dyrektora lub wicedyrektora w instytucji oświatowej.

Studia mają na celu przygotowanie wykwalifikowanej kadry kierowniczej dla potrzeb zarządzania, placówką oświatową. W toku studiów realizowane są przedmioty związane są z etyką, psychologią, pedagogiką, finansami, marketingiem, jak również z informatyką i prawem. Absolwent kierunku ZARZĄDZANIE OŚWIATĄ to sprawny manager świadomy procesów edukacyjnych i potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży.

Absolwenci studiów podyplomowych z zakresu ZARZADZANIA OŚWIATĄ mogą pełnić funkcje kierownicze we wszystkich placówkach oświatowych.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Plan studiów:

• Ogólna teoria organizacji i zarządzania
  • Psychologia w kierowaniu placówką oświatową
  • Kierowanie zmianą
  • Kierowania zasobami ludzkimi
  • Etyka zarządzania
  • Marketingowe przesłanki zarządzania
  • Zarządzanie jakością
  • Komputerowe wspomaganie zarządzania szkołą
  • Wybrane problemy współczesnej edukacji
  • Placówka oświatowa a środowisko lokalne
  • Organizacja procesu pedagogicznego w placówce
  • Nadzór pedagogiczny w szkole
  • Prawo oświatowe
  • Administrowanie majątkiem placówki oświatowej (prawo gospodarcze)
  • Finanse szkoły
  • Wybrane zagadnienia rachunkowości podmiotów sektora finansów publicznych
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 2 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.