<h1 class='header-inherit'>Wychowanie fizyczne studia podyplomowe</h1>

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe wychowanie fizyczne

Adresaci studiów:

Słuchaczami mogą być absolwenci wyższych uczelni, posiadający przygotowanie pedagogiczne.

Uwaga! Warunkiem przyjęcia na studia podyplomowe Wychowanie fizyczne jest przedstawienie zaświadczenie od lekarza sportowego lub lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia tych studiów podyplomowych.

Cel studiów:

Studia przygotowują do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na każdym etapie edukacyjnym, umożliwiają zdobycie podstawowych kwalifikacji do prowadzenia zajęć ruchowych.

Plan studiów:

Ruch i materia

• Anatomia i fizjologia człowieka
  • Teoria wychowania fizycznego
  • Antropomotoryka
  • Biomechanika
  • Historia kultury fizycznej
  • Metodyka wychowania fizycznego
  • Ćwiczenia korekcyjne z elementami rehabilitacji
  • Teoria i metodyka sportowych gier zespołowych, zabaw i gier ruchowych
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Etyka zawodu nauczyciela.
  • Praktyka
  • Złożenie pracy końcowej

Studia trwają 3 semestry.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.