<h1 class='header-inherit'>Wychowanie do życia w rodzinie</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 000 zł

Studia podyplomowe wychowanie do życia w rodzinie

Studia na specjalności WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE obejmują szeroko rozumianą problematykę wychowania seksualnego oraz problemów rodziny w aspekcie biomedycznym, psychologicznym, filozoficznym, socjologicznym i kulturowym. Ponadto program studiów zakłada obok realizacji zajęć o charakterze teoretycznym również realizację zajęć praktycznych. Proces edukacyjny odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów i długoletnich pedagogów.

Adresatami Podyplomowych Studiów WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE są absolwenci studiów wyższych, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i są zainteresowani uzyskaniem uprawnień do nauczania przedmiotu WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE oraz podniesieniem kwalifikacji zawodowych.

Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji i przygotowanie do prowadzenia zajęć edukacyjnych z przedmiotu WYCHOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE. Studia stwarzają możliwość do poszerzenia wiedzy z niezbędnych do prowadzenia zajęć dyscyplin związanych z etyką, biomedyką, pedagogiką i psychologią. Oprócz przygotowania merytorycznego, dzięki praktykom pedagogicznym pozwalają na doskonalenie umiejętności metodycznych.

Absolwent studiów podyplomowych na tym kierunku może podjąć pracę we wszystkich typach szkół, prowadząc zajęcia edukacyjne z przedmiotu WYCHOWANIE DO ZYCIA W RODZINIE.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Problemy bioetyczne związane z początkiem i końcem ludzkiego życia
  • Podstawy wychowania do życia w rodzinie
  • Zagadnienia biomedyki
  • Zagadnienia seksuologiczne
  • Zagadnienia psychologiczno-pedagogiczne
  • Metodyka i dydaktyka przedmiotu
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.