<h1 class='header-inherit'>Wspomaganie Rozwoju Dzieci w Żłobkach i Przedszkolach</h1>
Czas trwania studiów:2 semestry

Studia podyplomowe wspomaganie rozwoju dzieci w żłobkach i przedszkolach

Obecny poziom opieki, wychowania i kształcenia bardzo małych dzieci jest niedoskonały. Wymagania dla opiekunów i nauczycieli aby wykazali się profesjonalną wiedza, doskonałymi kompetencjami, a także odpowiednimi cechami osobowościowymi nie należy do zadań łatwych.

Ze względu na co raz większe zainteresowanie pedagogowi, nauczycieli, wychowawców i rodziców opieka nad małym dzieckiem w żłobku, przedszkolu i domu wychodzimy do Państwa z propozycja poszerzenia swoich kompetencji oraz doskonalenie swojej wiedzy na studiach w zakresie wspomagania rozwoju dzieci w żłobkach i przedszkolach.

Są to studia udoskonalające.

Cel studiów:

• Uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy i umiejętności wychowawczych i nauczycielskich w zakresie wspierania rozwoju psychoruchowego małych dzieci (w domu, żłobku i przedszkolu),
  • Przygotowanie do prowadzenia diagnozy rozwoju
  • Przygotowanie do konstruowania programów wspierania rozwoju
  • Przygotowanie nauczycieli żłobka i przedszkola, opiekunek zajmujących się pracą z małym dzieckiem, pedagogów i psychologów pracujących w poradniach dla dzieci.

Adresaci:

Studia przeznaczone są dla:

• Nauczycieli wychowania przedszkolnego,
  • Pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • Opiekunek małych dzieci,
  • Dyrektorów żłobków i przedszkoli,
  • Pedagogów pracujących w żłobkach.

Program studiów:

• Rozwój prawidłowy i zaburzony dzieci od 0 do 3 roku życia
  • Rozwój prawidłowy i zaburzony dzieci od 3 do 5 roku życia
  • Gotowość dzieci do żłobka, przedszkola i szkoły
  • Działalność pedagogiczna w żłobku i przedszkolu
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju emocjonalno-społecznym
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju motorycznym w zakresie motoryki małej i dużej
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju mowy i komunikowania się
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju umysłowym
  • Wspomaganie dzieci w rozwoju samodzielności i samoobsługi
  • Diagnoza i konstruowanie programów edukacyjnych dla uzdolnionych dzieci
  • Wspieranie dzieci w rozwoju uzdolnień w domu, żłobku i przedszkolu
  • Współpraca z rodzicami i specjalistami
  • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w żłobku i przedszkolu

Czas trwania studiów  – 2 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.