<h1 class='header-inherit'>Wiedza o społeczeństwie z integracją europejską.</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe wiedza o społeczeństwie.

WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE jest ściśle związana z problematyką przekrojową jaką niesie ze sobą integracja europejska. Absolwenci kierunku orientują się we współczesnych procesach i zjawiskach społeczno-politycznych. W toku studiów realizowane są zagadnienia dotyczące szeroko pojętej wiedzy o społeczeństwie, historii Polski po 1945 roku, jak również wiedzy o prawach człowieka oraz stosunkach międzynarodowych.

Adresatami studiów są osoby z wykształceniem wyższym oraz przygotowaniem pedagogicznym, pragnące poszerzyć swoje kwalifikacje o nauczanie przedmiotu WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE.

Celem studiów jest uzyskanie kwalifikacji do nauczani z przedmiotu WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE. Absolwent studiów podyplomowych na tym kierunku to sprawny nauczyciel, który potrafi przekazać uczniom wiedzę na temat historii i współczesności Unii Europejskiej oraz kształtować uczucia poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego Europy.

Absolwent studiów podyplomowyc może podjąć pracę jako nauczyciel przedmiotu WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE we wszystkich typach szkół.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Wstęp do nauki o państwie i prawie
  • Socjologia
  • Wybrane problemy historii Polski i powszechnej po roku 1945
  • Podstawy prawa konstytucyjnego
  • Propedeutyka wiedzy o państwie
  • Samorząd terytorialny
  • System polityczny w Polsce i na świecie
  • Prawa człowieka
  • Społeczeństwo obywatelskie
  • Stosunki międzynarodowe
  • Historia integracji europejskiej i instytucji europejskich
  • Kościoły i związki wyznaniowe
  • Dydaktyka wiedzy o społeczeństwie
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.