<h1 class='header-inherit'>Trener umiejętności społecznych</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe trener umiejętności społecznych

Trener umiejętności społecznych powinien być osobą dobrze przystosowaną do życia społecznego oraz spójną. Powinien również wykazywać się wysoką inteligencją społeczną i wiedzieć, jak nawiązać kontakt z drugim człowiekiem bez użycia manipulacji. Kolejną niezwykle pożądaną cechą w tym zawodzie jest umiejętność radzenia sobie z uczuciami oraz świadomość siebie i swojego wpływu na innych. Bardzo istotna jest też komunikatywność i otwartość na potrzeby ludzkie. Trener umiejętność społecznych powinien być ponadto osobą obdarzoną dużą dozą empatii i życzliwą.

Studia podyplomowe skierowane są do pedagogów, psychologów, nauczycieli, wychowawców, kuratorów sądowych, a także absolwentów innych kierunków studiów zainteresowanych nabywaniem kompetencji w zakresie aktywnych metod pracy z grupą. Program studiów został przygotowany z myślą o potrzebach osób pracujących w szkołach, świetlicach czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych – w miejscach, w których niezbędne jest profesjonalne i skuteczne podejście do wychowywania młodych ludzi.

Ukończenie studiów podyplomowych daje kwalifikacje i kompetencje w zakresie nowoczesnych metod pracy z grupami dzieci i młodzieży sprawiającymi trudności wychowawcze. Celem studiów jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę o problemach dzieci i młodzieży w kontekście osiągnięć współczesnej psychologii i pedagogiki.

Znajomość podstawowych założeń psychoprofilaktyki i psychoterapii pozwala naszym absolwentom na twórcze rozwiązanie problemów, rozwijanie relacji współpracy z młodymi ludźmi oraz konstruktywne wspieranie ich rozwoju. Efektem kształcenia jest również zwiększenie umiejętności nauczyciela w zakresie prowadzenia grup m.in. poprzez moderowanie procesu grupowego, wykorzystywanie skutecznych metod i technik prowadzenia zajęć grupowych, stymulowanie pożądanych zachowań oraz panowanie nad niepożądanymi. Dodatkowo studia wyposażają uczestników w zdolność autoprezentacji, komunikacji oraz budowania zaangażowania grupowego i własnego. Ponadto absolwent studiów podyplomowych na specjalności TRENER UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH zna metody radzenia sobie z tremą i stresem.

Absolwenci studiów mogą znaleźć pracę m.in. w szkołach, świetlicach czy placówkach opiekuńczo-wychowawczych – w miejscach, w których niezbędne jest profesjonalne i skuteczne podejście do wychowywania młodych ludzi.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Trening interpersonalny
  • Psychospołeczny rozwój dzieci i młodzieży
  • Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej
  • Trening zastępowania agresji
  • Nauczanie dzieci i młodzieży trudnej
  • Specyfika zajęć z grupą z zastosowaniem procesu grupowego
  • Metody prowadzenia zajęć – zastosowanie praktyczne
  • Autoprezentacja nauczyciela/trenera grupowego
  • Komunikacja interpersonalna
  • Radzenie sobie z zakłóceniami w grupie
  • Techniki motywacji własnej i grupowej
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.