<h1 class='header-inherit'>Technika. Zajęcia techniczne</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Dokumenty można  przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1, w terminie do 23 października 2017

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe Technika:

Studia podyplomowe uprawniają nauczycieli do nauczania techniki w szkole podstawowej i w gimnazjum jako drugiego przedmiotu. Ich program przygotowano, opierając się na wieloletnich doświadczeniach inżynierów – nauczycieli przedmiotów technicznych i technologicznych oraz na podstawie studiów podyplomowych dla nauczycieli. Dużą wagę przywiązuje się do aktywnych form kształcenia – stąd część zajęć dydaktycznych stanowią ćwiczenia i warsztaty. Uczestnicy studiów podyplomowych korzystają z bazy wiedzy Politechniki Śląskiej.

Adresaci studiów:

Adresatami studiów są osoby posiadające wyższe wykształcenie oraz przygotowanie pedagogiczne, pragnące poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć kwalifikacje do nauczani techniki w szkole podstawowej i gimnazjum.

Cel studiów:

Celem studiów jest zdobycie kwalifikacji do nauczania techniki, jako drugiego przedmiotu. Absolwenci uzyskają niezbędną wiedzę i umiejętności nauczania przedmiotu Technika na II i III etapie kształcenia oraz rozbudzania i rozwijania zainteresowań technicznych uczniów. Ponadto zostaną przygotowani do organizacji bezpiecznych zajęć i wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych.

Gdzie można podjąć pracę?

Absolwent Studiów Podyplomowych może podjąć pracę jako nauczyciel przedmiotu „Technika” w szkole podstawowej i w gimnazjum.

Program studiów:

• Dydaktyka techniki
  • Dydaktyka zajęć technicznych
  • Edukacja ekologiczna
  • Materiałoznawstwo i inżynieria wytwarzania
  • Podstawy elektrotechniki i elektroniki
  • Podstawy automatyki i mechatroniki
  • Podstawy konstrukcji, budowy i eksploatacji maszyn
  • Podstawy rysunku technicznego i geometrii wykreślnej
  • Problemy współczesnej techniki - zagrożenia i perspektywy
  • Technologia informacyjna w nauczaniu
  • Wychowanie komunikacyjne
  • Żywienie i odżywianie człowieka
  • Praca z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Studia trwają 3 semestry.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.