<h1 class='header-inherit'>Przygotowanie pedagogiczne</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe przygotowanie pedagogiczne

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie jest obowiązkiem otoczenia pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka” (J.Korczak).

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych nieposiadających kwalifikacji pedagogicznych. Dają uprawnienia do pracy na stanowisku nauczyciela we wszystkich typach szkół. Na studia zapraszamy absolwentów studiów I lub II stopnia, czy jednolitych studiów magisterskich, zatrudnionych, bądź planującym podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, nauczyciel, bibliotekarz itp.)

Zgodnie z myślą pedagogiczną Janusza Korczaka priorytetowym celem studiów jest przygotowanie do pełnienia roli zawodowej nauczyciela-wychowawcy – wykształcenie refleksyjnego stosunku do wychowania i rozwoju oraz twórczej postawy podczas realizacji procesu dydaktyczno-wychowawczego w klasie szkolnej. Program studiów zakłada wyposażenie studentów w niezbędną wiedzą z zakresu najważniejszych teorii pedagogicznych oraz wiedzę na temat prawidłowości procesu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego realizowanego w placówkach oświatowych. Wiedza teoretyczna zdobywana w toku nauki łączona jest z praktyką. Celem studiów jest również wykształcenie w przyszłych nauczycielach otwartości na dialog z podopiecznymi oraz gotowości do niesienia pomocy w poznawaniu siebie i kierowaniu swoim życiem. Jednocześnie studia ukierunkowują samokształcenie nauczycieli, by w przyszłości mogli sprostać realizacji wielorakich funkcji i zadań w zmieniającej się szkole.

Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych nieposiadających uprawnień pedagogicznych, a chcących podjąć pracę nauczyciela w dowolnym typie szkoły.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Metodyka nauczania przedmiotów ogólnokształcących
  • Metodyka nauczania przedmiotów zawodowych
  • Pedagogika
  • Psychologia
  • Dydaktyka ogólna
  • Dydaktyka przedmiotowa
  • Ocenianie i ewaluacja procesu nauczania i wychowania
  • Kulturowe podstawy edukacji
  • Technologia informacyjna
  • Emisja głosu
  • Prawo oświatowe i odpowiedzialność prawna wychowawców
  • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w placówkach oświatowych
  • Pierwsza pomoc przedlekarska w placówkach oświatowych
  • Praktyka pedagogiczna (150 godz.)
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.