<h1 class='header-inherit'>Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z poradnictwem młodzieżowym i rodzinnym (NOWOŚĆ)</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z poradnictwem młodzieżowym i rodzinnym (NOWOŚĆ)

PEDAGOGIKA OPIEKUŃCZO-WYCHOWAWCZA Z PORADNICTWEM MŁODZIEŻOWYM I RODZINNYM to kierunek, którego absolwenci posiadają umiejętności niezbędne do pracy z ludźmi o różnym statusie społecznym i potrzebach socjalnych. Przygotowani są do podejmowania skutecznych działań opiekuńczo-wychowawczych we wszystkich grupach wiekowych. Dzięki zdobytej wiedzy teoretycznej i praktycznej posiadają narzędzia niezbędne w procesie wspierania rozwoju społecznego czy intelektualnego jednostki. Podejmując studia na tej specjalności, pedagodzy korzystają z szansy na rozwój kwalifikacji zawodowych – kształcą się między innymi w dziedzinie specjalistycznej diagnozy pedagogicznej będącej podstawą planowania właściwych działań wychowawczych, jak również w zakresie projektowania programów terapeutycznych ze szczególnym uwzględnieniem rodzin dysfunkcyjnych. Specjaliści w tej dziedzinie stanowią wspaniałe wsparcie dla wszystkich, którzy tego wsparcia potrzebują.

Studia na tej specjalności dedykowane są dla osób z wyższym wykształceniem pedagogicznym zainteresowanych pracą z młodzieżą i pragnących zwiększyć swoje kwalifikacje w tej dziedzinie.

Celem studiów jest wykształcenie grona pedagogów o gruntowanej wiedzy z dziedziny pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Skrupulatnie przygotowany program studiów zakłada nie tylko zapoznanie studentów z zagadnieniami związanymi z poradnictwem psychologiczno-pedagogicznym, profilaktyką uzależnień czy konstruowaniem indywidualnych programów pomocy pedagogicznej, ale również realizację praktyk pedagogicznych gwarantujących sprawdzenie zdobytej wiedzy teoretycznej w działaniu. To właśnie dzięki zajęciom praktycznym absolwent tej specjalności posiada umiejętności radzenia sobie z przeróżnymi problemami dotyczącymi codziennej egzystencji dzieci, młodzieży oraz ich rodzin.

Absolwent tej specjalności znajdzie zatrudnienie w ośrodkach wychowawczych i szkolno-wychowawczych, wszystkich typach szkół (w charakterze pedagoga szkolnego), domach dziecka, internatach, pogotowiu opiekuńczym, stowarzyszeniach i fundacjach działających na rzecz dzieci i młodzieży oraz w hospicjach.

Program studiów:

Podstawa prawna : decyzja Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nr DSW-3-0145-230/TT/2001 z dnia 20 sierpnia 2001 roku

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.