<h1 class='header-inherit'>Język polski studia podyplomowe</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe język polski

Ukończenie studiów nie wiąże się zawsze z gwarancją zatrudnienia czy prowadzeniem owocnej kariery zawodowej. Do tego potrzebne jest znacznie więcej, w tym umiejętność bycia elastycznym i zdolność adaptacji do zmieniających się warunków na rynku pracy. Często wymaga to ciągłego dokształcania się i nabywania coraz to nowszych kompetencji. Jeśli chcesz być dobrze opłacanym specjalistą w swojej dziedzinie i każdego dnia realizować się w ciekawym i wymagającym zawodzie, musisz postawić na rozwój. To klucz do osiągnięcia sukcesu, satysfakcji, spełniania własnych ambicji i aspiracji, innymi słowy, do szczęśliwego i udanego życia. Stojąc w miejscu, tak naprawdę cofasz się - dlatego tak ważne jest aby korzystać ze wszelkich dostępnych możliwości i dostępnego wsparcia oraz ciągle kroczyć w wytyczonym przez siebie kierunku. Dopiero solidne przygotowanie pomoże Ci pokonywać codzienne trudności i mierzyć się nowymi wyzwaniami. Wiedzą o tym nauczyciele, których praca wiąże się z wielkim wysiłkiem i olbrzymią odpowiedzialnością.

Aby zostać dobry nauczycielem, potrzebujesz porządnego i kompleksowego wykształcenia zarówno w ramach wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych. Wiedząc, jak ważne dla Ciebie jest solidne przygotowanie, Instytut Studiów Podyplomowych oferuje Ci kierunek na specjalności Język polski w edukacji, którego ukończenie uprawnia do wykonywania pracy w zawodzie nauczyciela języka polskiego w szkole podstawowej, w gimnazjum i w szkołach ponadgimnazjalnych. To jeden z najważniejszych przedmiotów, w całym programie nauczania - młodzi ludzie uczą się w jego ramach nie tylko poprawnej pisowni, wymowy i gramatyki, lecz przede wszystkim poznają polską kulturę, literaturę i uczą się kreatywnego myślenia, nabywając tym samym liczne kompetencje potrzebne w życiu codziennym. Z tego powodu, rola, którą pełni nauczyciel języka polskiego jest szczególnie ważna. Wymaga ona pasji, zaangażowania i odpowiedniego podejścia - my pomożemy Ci wydobyć twój potencjał i wykorzystać go w pracy nauczyciela.

Zapotrzebowanie na dobrych specjalistów w tej dziedzinie jest wciąż bardzo duże, dlatego jeśli posiadasz wykształcenie wyższe, lecz chcesz uzupełnić je o dodatkowe, gwarantujące lepszą przyszłość kompetencje, zapisanie się na studia podyplomowe jest dla Ciebie świetnym wyborem. Wybierając studia podyplomowe wybierasz lepsze perspektywy zawodowe i komfortową pozycje w planowaniu swojej kariery.

Studia podyplomowe na specjalności Język polski w edukacji to propozycja dla tych, którzy pragną zyskać szerokie kompetencje i kwalifikacje do wykonywania interesującego, dobrze płatnego, a przede wszystkim, pewnego zawodu nauczyciela języka polskiego w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Adresatami są osoby, które posiadają wyższe wykształcenie oraz przygotowanie pedagogiczne. Jeśli jesteś jedną z nich, nie zwlekaj. Zacznij realizować swoje pasje i marzenia, wykorzystaj wewnętrzny potencjał i swoje mocne strony i zbuduj dla siebie lepszą przyszłość już dziś - zapisz się na kierunek Język polski w edukacji w Instytucie Studiów Podyplomowych.

Studia podyplomowe na specjalności Język polski w edukacji ukierunkowane są przede wszystkim na jak najlepsze i najbardziej kompleksowe przekazanie Ci kompletu kompetencji i wiedzy, niezbędnej do pracy w zawodzie nauczyciela. Absolwent tej specjalności wyposażony jest w trzy typy narzędzi koniecznych do nauczania przedmiotu: w wiedzę z zakresu nauki o języku, wiedzę z zakresu nauki o literaturze i kulturze oraz umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne, umożliwiające samodzielną realizację programu nauczania, opracowywanie własnych metod i korzystanie z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nasza wyspecjalizowana kadra wykładowców, poprzez szereg zajęć teoretycznych i praktycznych wyposaży Cię w zdolność sprawnego kierowania procesami edukacyjnymi. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Język polski w edukacji nadaje uprawnienia i kwalifikacje do nauczania języka polskiego w szkole podstawowej, w gimnazjum i w szkołach ponadgimnazjalnych. Wybierz to, co będzie najlepsze dla twojego rozwoju i postaw na Instytut Studiów Podyplomowych.

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Język polski w edukacji otworzy przed Tobą wiele drzwi i da Ci szansę na znalezienie atrakcyjnej, ciekawej i dobrze płatnej pracy. Jako absolwent uzyskasz uprawnienia i kwalifikacje do nauczania języka polskiego w szkole podstawowej, w gimnazjum i w szkołach ponadgimnazjalnych.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Gramatyka języka polskiego
  • Historia języka polskiego
  • Kultura języka polskiego z praktyczną stylistyką
  • Wiedza o kulturze współczesnej
  • Poetyka i analiza dzieła literackiego
  • Literatura powszechna
  • Literatura staropolska i oświeceniowa (z analizą tekstów literackich)
  • Literatura XIX wieku wraz z analizą tekstów literackich
  • Literatura XX wieku
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Profilaktyka niepowodzeń w czytaniu i pisaniu
  • Tekst literacki w szkole – analiza i interpretacja
  • Dydaktyka języka polskiego
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.