<h1 class='header-inherit'>Język angielski w kształceniu zintegrowanym i wychowaniu przedszkolnym.</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry
RekrutacjaWpisowe 200 zł

• Termin przyjmowania zgłoszeń na semestr letni 2016/2017 upływa 31 marca 2017

• Zaadresowana do siebie koperta ze znaczkiem na list polecony za potwierdzeniem odbioru (znaczek 6,20 zł)

Dokumenty można  przesłać listownie, bądź złożyć osobiście w sekretariacie Instytutu Studiów Podyplomowych w Tychach przy ul. Sienkiewicza 1, w terminie do 31 marca 2017

• Osoby zapisujące się na drugą specjalność w ISP zostają objęte specjalnym programem nauczania – szczegóły dotyczące poszczególnych specjalności pod numerem tel. 32-787-57-47, 517-137-727
Cena za 3 semestry: 3 900 zł
Wpisowe: 200 zł

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.

Studia podyplomowe nauczanie j. angielskiego w kształceniu zintegrowanym (3-10) lat i wychowaniu przedszkolnym

Język angielski to język z grupy zachodniej rodziny języków germańskich powszechnie używany w Wielkiej Brytanii, jej terytoriach zależnych oraz w wielu byłych koloniach i dominiach, m.in. Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Angielski należy do oficjalnych języków ONZ, a od XX wieku jest najczęściej używanym językiem w kontaktach międzynarodowych i biznesowych. Niekiedy określany jako pierwszy uniwersalny język ludzkości, mimo to jest bardzo mocno zróżnicowany geograficznie. Dialekty różnią się fonetyką, słownictwem i do pewnego stopnia gramatyką.

Adresaci studiów:

Adresatami studiów są nauczyciele wychowania przedszkolnego i klas I-III szkół podstawowych. Osoby pracujące w przedszkolach, szkołach podstawowych nie posiadających kwalifikacji do nauczania języka angielskiego.

Cel studiów:

Studia podyplomowe na kierunku „Język angielski w kształceniu zintegrowanym i wychowaniu przedszkolnym” przygotowują do samodzielnego prowadzenia zajęć językowych z dziećmi w wieku 3-10 lat, a w kolejnym etapie do egzaminu na certyfikat FCE, co łącznie daje pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w edukacji elementarnej. Studia podyplomowe przeznaczone są dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i klas I-III szkół podstawowych i wykazujących się podstawową znajomością języka angielskiego.

Gdzie można znaleźć pracę?

Absolwenci studiów „Język angielski w kształceniu zintegrowanym i wychowaniu przedszkolnym”, maja możliwość zatrudnienia we wszystkich placówkach oświatowych w zakresie nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego języka angielskiego.

Studia realizowane są przy Współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Umiejętność czytania ze zrozumieniem
  • Sprawność pisania (poziom elementarny)
  • Wczesne wspomaganie rozwoju językowego dzieci
  • Znajomość struktur gramatycznych
  • Słownictwo, frazeologia, elementy słowotwórstwa
  • Fonetyka – przykładowe techniki
  • Kształtowanie sprawności mówienia
  • Metodyka nauczania języka angielskiego w okresie wczesnoszkolnym
  • Środki audiowizualne w nauczaniu języka angielskiego
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.