<h1 class='header-inherit'>Etyka z antropologią filozoficzną</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe etyka z antropologią filozoficzną

Każdy z nas spotyka się w życiu codziennym z ludźmi, którzy pracują w swoich zawodach z powodu wszelkiego rodzaju zobowiązań, presji czy profitów. Wiadomo jednak, że najlepsza praca to taka, w której realizujemy swoje zainteresowania i pasje. Dzięki temu, każdego dnia budzimy się z chęcią do wykonywania swoich zawodowych obowiązków i mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. To z kolei znacznie wpływa na nasze zadowolenie i poczucie szczęścia. Wybór ścieżki edukacji to dobry etap, aby zdecydować się na to, czego naprawdę pragniemy i co chcemy w życiu robić. Ci, którzy twierdzą, iż decyzja ta powinna być podyktowana kompromisem między tym, czym chcemy się zajmować, a tym, co się nam bardziej opłaca, sami należą do osób bez odwagi czy determinacji do dążenia do swojego celu. Dzisiejszy rynek pracy jest na tyle chłonny i różnorodny, że odnajdzie się w nim dosłownie każdy - trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. W tym pomagają najlepsi specjaliści i wykładowcy, których znajdziesz na Instytucie Studiów Podyplomowych. Oferowana przez nas specjalność Etyka z antropologią filozoficzną to kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotów takich jak etyka, filozofia czy wiedza o kulturze, oraz poszerzenie własnej wiedzy i świadomości w tej materii. Wybierając studia podyplomowe, wybierasz ekscytującą karierę w atrakcyjnym zawodzie nauczyciela, oraz lepszą przyszłość dla siebie. Warto zainwestować we własne pasje i obrócić je w dochodową działalność zawodową. Rób, to czego naprawdę pragniesz i ciesz się życiem - zapisz się na studia podyplomowe już dziś.

Adresaci studiów:

Studia podyplomowe na kierunku Etyka z antropologią filozoficzną to oferta przede wszystkim dla tych, którzy stale chcą podnosić swoje kwalifikacje i uczyć się nowych umiejętności od najlepszych. Jeśli jesteś nauczycielem jakiegokolwiek przedmiotu i chcesz zyskać uprawnienia do uczenia w różnych formach (ścieżki edukacyjne, przedmioty nauczania) zajęć z filozofii, wiedzy o kulturze lub etyki lub, po prostu, poszerzyć czy pogłębić swoją wiedzę w zakresie wyżej wymienionych dziedzin, specjalność ta będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Warunkiem przyjęcia na studia jest wykształcenie wyższe oraz posiadanie przygotowania pedagogicznego.

Cel studiów:

Celem studiów jest solidne przygotowanie Cię do pełnienia zawodu i podniesienie twojej wartości na rynku pracy. Potrafić więcej to móc więcej - czas wykorzystać swoje możliwości i zbudować dla siebie atrakcyjną przyszłość. Dzięki sprawnie i efektywnie realizowanemu programowi zrozumiesz wszelkie różnice między etyką i moralnością, poznasz zależności między teoriami etycznymi, a nakazami moralnymi i przyswoisz wiedzę przedmiotową niezbędną do wykonywania pracy nauczyciela. Dodatkowo, nasza wyspecjalizowana kadra przekaże Ci najlepsze sposoby i metody nauczania, realizacji programu nauczania i opracowywania swoich własnych sposobów przy użyciu nowoczesnych i skutecznych pomocy dydaktycznych. Słuchacz uzyskuje kwalifikacje do nauczania przedmiotów z zakresu etyki w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Gdzie można podjąć pracę?

Ukończenie kierunku otworzy przed Tobą dziesiątki drzwi i poszerzy twoje perspektywy zawodowe w stopniu, który umożliwi Ci zaplanowanie wymarzonej kariery zawodowej. Jako absolwent studiów podyplomowych uzyskasz kwalifikacje niezbędne do nauczania przedmiotu „Etyka” oraz do prowadzenia zajęć z etyki na wszystkich poziomach edukacji. To oznacza możliwość zatrudnienia w potężnej ilości placówek. Pragniesz rozwijać swoje pasję i jednocześnie na tym zarabiać? Zapisz się na studia podyplomowe i urzeczywistniaj tą wizję już dziś - wszystko zależy od Ciebie.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Wprowadzenie do filozofii
  • Wybrane zagadnienia z antropologii filozoficznej
  • Historia etyki
  • Etyka ogólna
  • Etyka a religie
  • Bioetyka
  • Aksjologia i aretologia
  • Synejdezjologia – nauka o sumieniu
  • Etyka życia seksualnego
  • Etyka dóbr materialnych i osobowych
  • Etyka a wychowanie
  • Dydaktyka etyki i metody nauczania etyki
  • Etyka jako nauka odpowiedzialności
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.