<h1 class='header-inherit'>Edukacja muzyczna i plastyczna, studia podyplomowe</h1>
Czas trwania studiów:3 semestry

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum.

Posiadanie artystycznej duszy i pasji do sztuki to wyjątkowa cecha, która może posłużyć za twój główny atut na rynku pracy - musisz tylko wiedzieć jak umiejętnie ją wykorzystać. Zamiast wykonywać zawód, który; po pierwsze, nie pokrywa się z twoimi zainteresowaniami, a po drugie, nie pozwala Ci wykorzystywać twojego pełnego potencjału i możliwości, które w Tobie tkwią, postaw na swoje mocne strony i użyj ich, aby stać się pożądanym specjalistą w swojej dziedzinie. Jedyne czego potrzebujesz to właściwe ukierunkowanie, wykształcenie i profesjonalne wsparcie. Instytut Studiów Podyplomowych oferuje Ci specjalność Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum, na której przyswoisz niezbędną wiedzę i kompetencje z zakresu nauczania przedmiotów artystycznych. Nasza wykwalifikowana kadra przekaże Ci kompletny zestaw umiejętności, metod i sposobów kształcenia dzieci i młodzieży, oraz pobudzania ich kreatywności i talentów, co pozwoli Ci z łatwością znaleźć zatrudnienie w zawodzie nauczyciela muzyki oraz plastyki w podstawówce lub gimnazjum. Dzięki swoim unikatowym cechom charakteru i solidnemu wykształceniu, w postaci studiów podyplomowych, będziesz mógł stać się wykwalifikowanym i cenionym pracownikiem, z fantastycznymi perspektywami zawodowymi.

Adresaci studiów:

Studia podyplomowe na specjalności Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum adresowane są do wszystkich, którzy pragną wykorzystać swój wewnętrzny potencjał w satysfakcjonującej pracy. Pracuj w zawodzie, który pokochasz i w którym będziesz chciał dawać z siebie wszystko każdego dnia. Jeśli posiadasz wyższe wykształcenie pedagogiczne i przygotowanie pedagogiczne, oraz pragniesz zdobyć kwalifikacje odpowiednie do nauczania muzyki i plastyki w szkołach podstawowych i gimnazjum, ten kierunek będzie strzałem w dziesiątkę. Podejmij własciwą decyzje i zacznij realizować swoje plany i marzenia.

Cel studiów:

Celem studiów jest jak najlepsze przygotowanie słuchaczy do pracy w zawodzie nauczyciela plastyki i muzyki w szkołach podstawowych i gimnazjum. Program studiów obejmuje przyswojenie wiedzy teoretycznej z ww. dziedzin, naukę metod realizacji programu nauczania oraz opracowywania swoich autorskich sposobów, a także wykształcenie kompetencji do wykorzystywania nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Nasze wielowymiarowe podejście skupione jest na efektywnym i skutecznym wydobyciu ze słuchaczy ich kreatywności i talentu do nauczania. Kończąc studia podyplomowe możesz być pewny, że jesteś przygotowany do pracy w zawodzie nauczyciela w 100 %.

Gdzie można znaleźć pracę?

Absolwent studiów podyplomowych na kierunku „Edukacja muzyczna i plastyczna w szkole podstawowej i gimnazjum” może być zatrudniony w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel plastyki i/lub muzyki. Ukończenie kierunku i nabycie odpowiednich kwalifikacji sprawią, że będziesz mógł także podjąć pracę w placówkach kulturalno-oświatowych i ośrodkach oświatowo-wychowawczych. Co więcej, wykształcenie to uprawnia do prowadzenia kół zainteresowań w zakresie plastyki i muzyki w świetlicach oraz do prowadzenia własnej działalności artystycznej. Dziesiątki możliwości dzięki ukończeniu jednego kierunku? Z nami to możliwe. Po co tracić czas na działania, które nie przynoszą Ci samorealizacji i spełnienia, skoro możesz wybrać karierę zgodną z twoimi oczekiwaniami i zainteresowaniami. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów:

• Instrumenty szkolne
  • Podstawy dyrygowania
  • Podstawy wiedzy o muzyce
  • Podstawy wiedzy o sztuce plastycznej
  • Psychopedagogika twórczości
  • Nowoczesne techniki nauczania muzyki
  • Metody i formy arteterapii (muzyka)
  • Metody i formy arteterapii (plastyka)
  • Metodyka muzyki
  • metodyka plastyki
  • Metodyka prowadzenia artystycznych zajęć pozalekcyjnych z plastyki
  • Metodyka prowadzenia artystycznych zajęć pozalekcyjnych z muzyki
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.