<h1 class='header-inherit'>Edukacja dla bezpieczeństwa</h1>

Cena za 3 semestry: 3 900 zł

Studia podyplomowe edukacja dla bezpieczeństwa

Wchodzenie na rynek pracy w obecnych czasach to proces uzależniony od wielu czynników. Przy współczesnej rotacji zawodów, na które występuje wysokie zapotrzebowanie, mądrym posunięciem jest wyspecjalizowanie się w przyszłościowej dziedzinie, która zapewni nam stabilność i możliwość rozwoju w karierze zawodowej. Planowanie jej polega na wybieganiu myślami w przyszłość i nabywaniu pewnej elastyczności, dzięki której odnajdziemy się w każdych warunkach. Nie od dziś wiadomo, że ci, którzy stoją w miejscu, tak naprawdę robią krok do tyłu. Aby sprostać intensywnej konkurencji, trzeba umiejętnie manewrować na rynku pracy i wykorzystywać swoje najmocniejsze strony. Wchodzący wraz nową podstawą programową przedmiot “Edukacja dla bezpieczeństwa” to szansa dla wszystkich, którzy zainteresowani są tematyką bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego, i chcieliby przekuć tą pasję w dobrze płatną i fantastycznie rokującą działalność zawodową. Jesteś osobą, która dobrze radzi sobie w sytuacjach kryzysowych? Nie poddajesz się presji i zawsze zachowujesz zimną krew? W takim razie to kierunek dla Ciebie. Zdecyduj się na to rozsądne posunięcie już dziś, zapisując się studia na specjalności Edukacja dla bezpieczeństwa w Instytucie Studiów Podyplomowych. Zadbaj o własną przyszłość i stwórz dla siebie szerokie perspektywy zawodowe. Nasi specjaliści i wykładowcy przekażą Ci zestaw wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zachowania w sytuacjach kryzysowych, dzięki czemu zyskasz kompetencje do prowadzenia zajęć w gimnazjum i szkołach ponadgimnazjalnych z przedmiotu “Edukacja dla bezpieczeństwa”. Marnowanie potencjału w pracy, która nie łączy się z twoimi zainteresowaniami i która nie pozwala Ci osiągać najlepszych efektów za sprawą twoich mocnych stron, to najgorsze co może Cię spotkać. Dlatego zadbaj o to, co najlepsze dla Ciebie i studiuj razem z nami!

Adresaci studiów:

Studia mogą podjąć czynni zawodowo nauczyciele nie posiadający kwalifikacji do prowadzenia przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” oraz osoby chętne do podniesienia swoich kwalifikacji i kompetencji zawodowych, które mają przygotowanie pedagogiczne i dyplom ukończenia studiów wyższych. Wykorzystaj okazję na swój własny rozwój i zainwestuj w przyszłość. Dzięki nam, szybko zyskasz unikatowe umiejętności, które zagwarantują Ci interesująca i obiecująca pracę.

Cel studiów:

Nasza kadra dołoży wszelkich starań, żeby w sposób kompleksowy i efektywny przekazać Ci wiedzę i umiejętności, które przygotują Cię prowadzenia zajęć z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Realizacja programu obejmuje takie aspekty jak działanie w przypadku wystąpienia zagrożeń indywidualnych i zbiorowych, a także planowanie i programowanie działań dydaktycznych w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa. Wiedząc jak ważne jest wykorzystywanie własnych predyspozycji i atutów w tym zawodzie, nauczymy Cię jak konstruować własne autorskie programy nauczania i adaptować propozycje programowe oraz właściwie korzystać z dostępnych podręczników. Dobry nauczyciel to taki, który potrafi postawić sobie określony cel i wytrwale do niego dążyć, a w trakcie swoich lekcji wykorzystuje pełen zakres dostępnych nowoczesnych środków dydaktycznych i pakietów multimedialnych. Dzięki naszemu przygotowaniu będziesz mógł bez żadnego problemu w skuteczny sposób nauczać bezpieczeństwa i piąć się po szczeblach kariery zawodowej. Studia nadają kwalifikacje do prowadzenia przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa ( który zastąpił dotychczasowe Przysposobienie obronne).

Gdzie można znaleźć pracę?

Absolwent kierunku Edukacja dla bezpieczeństwa jest uprawniony do prowadzenia zajęć z edukacji dla bezpieczeństwa we wszystkich typach szkół. Daje to niesamowicie szerokie perspektywy zatrudnienia i pozwala na mądre zaplanowanie własnej przyszłości. Wybierając studia podyplomowe, stawiasz na swoje plany i ambicje. Z wykształceniem tym będziesz również przygotowany do pracy koordynatora ds. bezpieczeństwa.

Studia realizowane są przy współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną w Brzegu.

Program studiów :

• Prawa człowieka w czasie wojny i pokoju
  • Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych
  • Problemy uzależnień
  • Kompensacja zachowań agresywnych
  • System obronności Rzeczpospolitej Polskiej
  • Rodzaje Sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, ich charakterystyka i przeznaczenie
  • Ochrona ludności i obrona cywilna
  • Zagrożenia czasu pokoju, ich źródła, formy występowania i postępowania
  • Zagrożenia czasu kryzysu militarnego i wojny, ich źródła i formy występowania
  • Służba wojskowa
  • Podstawy planowania i organizowania działań
  • Psychologiczna rola jednostki w kształtowaniu bezpieczeństwa własnego i społecznego
  • Międzynarodowe prawo humanitarne oraz wybrane zagadnienia dotyczące zachowania w sytuacjach zagrożenia
  • Strzelectwo sportowe i bieg na orientację
  • Terenoznawstwo
  • Metodyka nauczania „Edukacji dla bezpieczeństwa”
  • Ratownictwo
  • Pierwsza pomoc medyczna
  • Etyka zawodu nauczyciela w świetle nauk Jana Pawła II

Studia trwają 3 semestry.

Kadra Instytutu to doświadczeni wykładowcy śląskiego regionu z międzynarodowym dorobkiem naukowym oraz praktycy zawodu, którzy z pasją i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. To osoby o bardzo długim doświadczeniu zawodowym. Codziennie zajmujący się praktycznym wykorzystaniem swojej wiedzy. Przekazujący swoją wiedzę w sposób rzetelny i doskonale przygotowujący do praktycznego zastosowania przez naszych słuchaczy po zakończeniu studiów. To przedstawiciele wielu Organizacji, Stowarzyszeń, czynni nauczyciele z długoletnim stażem.