<h1 class='header-inherit'>Odnawialne Źródła Energii</h1>
RekrutacjaWpisowe GRATIS

• UWAGA! Każdy kto zapisze się do dnia 30.06.2017 r. jest zwolniony z opłaty wpisowej 200 zł

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.

Odnawialne Źródła Energii Studia Podyplomowe

Celem studiów podyplomowych jest specjalistyczne przygotowanie nauczycieli do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych na unikatowym kierunku z zakresu odnawialnych źródeł energii. Program nauczania, przygotowany przez wykwalifikowaną kadrę akademicką oraz doświadczonych fachowców praktycznych, skierowany jest do rozwoju kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów technicznych.

Studia podyplomowe w zakresie Odnawialne Źródła Energii kierowane są do:

- nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia do prowadzenia zajęć z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE)
- nauczycieli, którzy rozpoczęli już karierę zawodową i chcą poszerzyć swoje kompetencje zwiększając atrakcyjność na rynku pracy uzyskując uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu
- nauczycieli przedmiotów zawodowych
- instruktorów praktycznej nauki zawodu
- pracowników oświaty zainteresowanych zdobyciem lub podwyższeniem swoich kwalifikacji z zakresu OZE.

Program studiów

Zajęcia odbywają się w weekendy w formie dwudniowych zjazdów. 2 semestry intensywnej nauki gwarantuje aktualną wiedzę, którą przekazujemy w formie wykładów, ćwiczeń i praktyk, których program zawarty jest w 19 przedmiotach.

Organizowane praktyki podczas, których studenci mogą nie tylko czerpać z wieloletniej praktyki wykładowców, ale mają również możliwość wymiany doświadczeń i opinii, trwają 60 godzin, na których studenci będą mogli doświadczyć na czym polega:

- lutowanie na twardo przy użyciu pałeczek lutowniczych ze srebrem

- standardowe lutowanie miękkie

- odzyskiwanie gazu z układu chłodniczego

- sprawdzanie szczelności układu chłodniczego

- nabicie układu chłodniczego

- wykonanie próżni w układzie chłodniczym

- zgrzewanie elektrooporowe

- zaciskanie rur typu „steel”

- zgrzewanie polifuzyjne

- badanie stężenie roztworu glikolowego

- gięcie rur chłodniczych

- montaż instalacji fotowoltaicznej typu „on grid” i „off grid”

Ukończenie Podyplomowych Studiów w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii upoważnia absolwentów do nauczania przedmiotów związanych z odnawialnymi źródłami energii, techniką urządzeń i systemów we wszystkich typach szkół, w szkolnictwie zarówno stopnia podstawowego, średniego jak i zawodowego. Uzyskana umiejętność wykorzystywania najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych gwarantuje nauczanie każdej grupy wiekowej na najwyższym poziomie.  Zdobyta wiedza oraz umiejętności praktyczne przydatne są na stanowiskach związanych z energetyką oraz systemami grzewczymi czy dotacjami zarówno w firmach usługowych, sprzedażowych, szkoleniowych, konsultingowych czy doradczych jak i instytucjach budżetowych.

Studia trwają 2 semestry

Świadectwo: