<h1 class='header-inherit'>Praca Socjalna Studia Podyplomowe</h1>
RekrutacjaWpisowe 200 zł

• Osoby zapisujące się na drugą specjalność w ISP zostają objęte specjalnym programem nauczania – szczegóły dotyczące poszczególnych specjalności pod numerem tel. 32-787-57-47, 517-137-727
Wpisowe: 200 zł

Istnieje możliwość opłaty czesnego w ratach.

Praca Socjalna Studia Podyplomowe

Studia Podyplomowe - specjalność PRACA SOCJALNA, przeznaczone jest dla absolwentów szkół wyższych, którzy pragną pogłębić i zaktualizować wiedzę w zakresie pracy socjalnej oraz dla absolwentów studiów magisterskich pokrewnych specjalności (pedagogiki, psychologii, resocjalizacji, socjologii.
Słuchacze zapoznają się z aspektami zagadnień polityki społecznej, nauczą się prawidłowego rozpoznawania i analizowania uwarunkowań prawnych trudnej sytuacji osób i rodzin, planowania form pomocy oraz skutecznego stosowania metod i technik w pracy socjalnej. Słuchacze po zakończeniu studiów uzupełnią i wzbogacą współpracę wśród specjalistów w zakresie całościowej pomocy rodzinie.  Studia udoskonalą zawodowo osoby zajmujące się wsparciem rodziny w sytuacji problemowej. Będą rozpoznawały potrzeby osób w trudnej sytuacji socjalnej, z problemami alkoholowymi, narkotykami osobami bezdomnymi.

Studia podyplomowe są adresowane do absolwentów różnych kierunków studiów – dla tych, którzy czują potrzebę pomocy i którym pomagania sprawia satysfakcję, jednocześnie mające w sobie empatię, tolerancję i miejsce na dużo pokory.

W szczególności specjalność Praca Socjalna kierowana jest do:
Absolwentów studiów licencjackich i magisterskich zakresu: pedagogiki, psychologii, resocjaizacji, socjologii i innych.
Pracowników terytorialnych samorządów lokalnych podejmujących działalność socjalną w środowisku lokalnym,
Pracowników pozarządowych form wspomagania człowieka (stowarzyszenia, fundacje, ruchy społeczne),
Pracowników socjalni,
Osoby pracujące z rodzinami zastępczymi,
Pracowników jednostek organizacyjnych do spraw zatrudnienia i przeciwdziałania bezrobociu,
Osoby pracujące w ośrodkach wsparcia, placówkach dla bezdomnych, alkoholików i narkomanów.

• Teoretyczne podstawy organizacji i zarządzania
  • Pedagogiczne konteksty komunikacji
  • Psychologia społeczna
  • Komunikacja interpersonalna w pracy socjalnej