<h1 class='header-inherit'> Jak diagnozować w szkole? Nowe zadania szkolnych specjalistów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej</h1>
Koszt warsztatu:100 zł

— Jak diagnozować w szkole? Nowe zadania szkolnych specjalistów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

1. Grupa odbiorców: nauczyciele wszystkich typów szkół, szkolni specjaliści (pedagodzy, psycholodzy) oraz studenci kierunków pedagogicznych z ostatnich lat studiów,

2. Wymogi uczestnictwa: grupa maksymalnie 30 osób.

3. Opis:

W dzisiejszym świecie, współczesna szkoła stawia przed nauczycielami wiele nowych wyzwań i dodatkowych zadań. Jednym z nich, w świetle nowego rozporządzenia dotyczącego pomocy psychologiczno-pedagogicznej z 2010 roku, jest diagnoza pedagogiczna niepowodzeń szkolnych, w tym ryzyka dysleksji przeprowadzana przez szkolnych specjalistów.

Podczas szkolenia uczestnicy uzyskają informacje na temat:

– ryzyka dysleksji, jakie są symptomy i jak je rozpoznawać?

– w jaki sposób przeprowadzić wywiad z rodzicem i jakie elementy powinien zawierać kwestionariusz wywiadu,

– przeprowadzania diagnozy – testy pedagogiczne,

– szczegółowego omówienia testów pedagogicznych niezbędnych do diagnozy uczniów.

Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo:

• jak skonstruować kwestionariusz wywiadu z rodzicem,

• jak rozpoznać ryzyko dysleksji wśród uczniów klas I, II, III,

• jak diagnozować uczniów i jakich testów używać,

• jak organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla uczniów diagnozowanych w szkole.

1. Organizacja szkolenia:

Czas trwania zajęć: 5h,

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie ISP w Tychach, lub w wyznaczonym przez zainteresowanych miejscu.

1.  Koszt warsztatu: 100 zł od osoby. Przy większej ilości osób jest możliwość negocjacji ceny warsztatu.

2. Prowadzący: Joanna Troll

Magister pedagogiki, specjalista z terapii pedagogicznej, szkolny diagnosta, szkolny koordynator z zakresu organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole. Posiadam duże doświadczenie w pracy z rodzicami oraz w prowadzeniu szkoleń dla nauczycieli i rodziców.

Aktualnie pracuje jako pedagog szkolny, poza tym byłam zatrudniona w placówce opiekuńczo-wychowawczej jako wychowawca, pracownik socjalny, pełniłam tam również funkcję wicedyrektora.