Jak pobudzić swoją kreatywność?

20 grudnia 2017

Jak pobudzić swoją kreatywność na studiach podyplomowych

Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech wśród kandydatów ubiegających się o nową posadę. Czujesz, że wymyślanie nowych pomysłów i rozwiązań nie przychodzi Ci z łatwością? Instytut Studiów Podyplomowych ma na to kilka sposobów…

Bądź sobą

Unikaj utartych schematów i stawiaj na indywidualność. Wierz w siebie i ufaj swoim pomysłom - to pierwszy krok do wyjścia spoza pudełka i pobudzenia swojej kreatywności. Staraj się także dbać o swoje samopoczucie - tak, aby dobry humor nigdy Cię nie opuszczał!

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz!

Podobno trening czyni mistrza… Kreatywność to cecha, którą naprawdę da się wyćwiczyć! Wystarczy, że włożymy w tę naukę odrobinę zaangażowania, a bardzo szybko będziemy mogli dostrzec zadowalające efekty!

Trenuj umysł

Jednym ze sposobów na pobudzenie kreatywności jest wykonywanie nawet najprostszych łamigłówek, zadań liczbowych czy rebusów. Takie edukacyjne zabawy nie tylko zmuszają nas do myślenia, ale i stanowią znakomitą formę relaksu na jesienno-zimowe wieczory.

Korzystaj z możliwości pracy w zespole

Jeśli tylko masz taką możliwość, pracuj w zespole. Tej umiejętności uczymy się już od najmłodszych lat. Pracując w grupie, możemy odkryć całkowicie inne podejścia do podejmowanego tematu i wspólnymi siłami odnieść prawdziwy sukces. Łączenie ze sobą różnych pomysłów pozwala na znalezienie najlepszego możliwego rozwiązania.

Sporządzaj notatki

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć momentu, w którym wpadniemy na całkowicie innowacyjny pomysł. Warto mieć zawsze przy sobie niewielki notatnik lub zeszyt, który pozwoli nam na przelanie swoich myśli.

Bierz udział w szkoleniach

Do naszego samorozwoju z pewnością przyczynią się szkolenia, dzięki którym zdobędziemy kolejne umiejętności i poznamy nowe zagadnienia. Otrzymane certyfikaty mogą również wyróżnić nas na tle innych kandydatów ubiegających się o naszą wymarzoną posadę.

Mimo, że kreatywność uznawana jest za cechę wrodzoną, każdy z powodzeniem może ją wyćwiczyć. Wystarczy wcielić do swojego życia kilka prostych zasad, dzięki którym w naszej głowie zaczną się mnożyć niekonwencjonalne rozwiązania.