Bądź pionierem - studiuj Arteterapię


Instytut Studiów Podyplomowych wychodzi z propozycją dla wszystkich tych, którzy pragną połączyć swoje zamiłowanie do sztuki i chęć pracy terapeutycznej z dziećmi. To właśnie im dedykowane są studia podyplomowe na kierunku Pedagogika, na specjalności Arteterapia. Podjąć je może każda osoba, która ukończyła studia wyższe, w szczególności absolwenci pedagogiki, psychologii, terapii, kierunków medycznych, muzyki, sztuk plastycznych, kulturoznawstwa, bibliotekoznawstwa czy filologii. To także wspaniała możliwość rozwoju dla pracujących już w szkolnictwie pedagogów i nie tylko.

Arteterapia pozwala nabyć i rozwinąć umiejętność prowadzenia terapii poprzez sztukę, w tym za pomocą jej różnorodnych form i pobudzania twórczości. Nauka na tej specjalności obejmuje pogłębianie wiedzy na temat sztuki oraz niezbędną praktykę, która pozwala na samodzielne przeprowadzanie terapii w formie interesujących i pobudzających wyobraźnie zajęć.

Studia podyplomowe na specjalności Arteterapia są odpowiedzią na rosnące potrzeby oświaty i szkolnictwa w tym zakresie. Arteterapeuci poszukiwani są przede wszystkim w placówkach o charakterze pedagogicznym, opiekuńczym, medycznym, terapeutycznym i kulturalno-oświatowym. Nabyta w trakcie nauki wiedza nie tylko daje szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy, lecz również zmienia sposób postrzegania sztuki i jej pozytywnego wpływu na życie człowieka.

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś - podnieś swoje kwalifikacje, rozwiń własne umiejętności, zdobądź pożądane przez pracodawców wykształcenie oraz doświadczenie praktyczne i zostań jednym ze specjalistów w tej innowacyjnej specjalizacji.

Rozpocznij studia na wiosnę - rekrutacja na semestr letni trwa!